کد خبر : 1807
تاریخ انتشار : شنبه 15 فوریه 2020 - 3:32

پیروز زود هنگام انتخابات در بویراحمد و دنا کیست؟ بررسی میتینگ های انتخاباتی و نظرسنجی های میدانی

سایت خبری ددنا:به نقل از پایگاه خبری آوای رودکوف–محمد جواد کیانی:ماراتون انتخابات ۲ اسفند ۹۸ در بویراحمد و دنا در حال نزدیک شدن به خط پایانی خود است. انتخاباتی که همانند دوره پیشین و مطابق پیش بینی ها بصورت ۴ قطبی میباشد. زارعی با توجه به اینکه در هشت سال گذشته نتوانسته توقعات همه طرفداران

سایت خبری ددنا:به نقل از

پایگاه خبری آوای رودکوفمحمد جواد کیانی:ماراتون انتخابات ۲ اسفند ۹۸ در بویراحمد و دنا در حال نزدیک شدن به خط پایانی خود است. انتخاباتی که همانند دوره پیشین و مطابق پیش بینی ها بصورت ۴ قطبی میباشد.

زارعی با توجه به اینکه در هشت سال گذشته نتوانسته توقعات همه طرفداران خود را مطابق وعده های پیشین و با توجه به محدودیت های موجود و همچنین وضعیت نامطلوب اقتصادی کشور به خوبی جامه عمل بپوشاند، ریزشهای تدریجی داشته است. هرچند با نزدیک شدن به دوم اسفند ممکن است با بالا رفتن تب انتخابات نزدیکان ناراضی ایشان دوباره به وی بپیوندند، اما بصورت قطعی آرای ایشان از دوره قبل کمتر خواهد بود، آرای تقریبی زارعی مطابق نظرسنجی های میدانی و تحلیل جمعیتی  بر اساس بررسی جشن  افتتاح ستاد و میتینگ های انتخاباتی – تبلیغاتی وی حدود ۳۵ هزار نفر میباشد.

پدیده این دوره انتخابات بی تردید نادر منتظریان میباشد. منتظریان که ورود دیر هنگامی به انتخابات داشت، علیرغم فرصت کم توانست به یکی از قطبهای انتخابات تبدیل شود. ولی بصورت کلی با توجه به فرصت تبلیغاتی محدود و حتی رفتن خیلی از لیدرهای جریان مطبوع وی به تهران جهت همکاری با هدایتخواه، و با وجود کارنامه قابل قبول برای ایشان آرایی حدود ۳۰ هزار نفر میتوان برای منتظریان متصور بود.

محمد بهرامی با وجود اینکه تنها کاندیدای جریان اصلاحات در بویراحمد و دنا میباشد، باز هم مورد بی مهری اصلاحطلبان و به خصوص بعضی از لیدرهای جریان قرار گرفت، البته بحث قهر انتخاباتی اصلاحطلبان هم مزید بر علت بوده که بصورت کلی آرای محمد بهرامی در این دوره تغییر چندانی نداشته باشد. و با توجه به اینکه ریزش و رویش چشمگیری در حامیان وی نبوده، بنابراین آرای محمد بهرامی حدود ۳۵ هزار نفر خواهد بود.

اما مهدی روشنفکر پدیده دوره قبلی انتخابات بیشترین بهره را از شرایط موجود شامل: طیف ناراضی وضع موجود، تغییر حوزه انتخاباتی هدایتخواه، مدیران به حاشیه رفته و عدم وجود یک کاندیدای کاریزماتیک’ برده است و با ایجاد یک موج فراگیر در منطقه و فعالیت مستمر انتخاباتی اکثر آرای خاکستری را جذب کرده است.

بنابراین با توجه به موارد فوق و  جمعیت کثیری که در مجالس تبلیغاتی وی وجود دارد، به خصوص جمعیت فراوان و بینظیری که در افتتاحیه ستاد و چیتاب وی را همراهی کردند، اگر وی را پیروز قطعی انتخابات بدانیم، بیراهه نرفته ایم. با این تفاسیر آرای مهدی روشنفکر حدود ۷۰ هزار رای میباشد.
شنیده‌ها حاکی از آن است که طرفداران جریان ندای وحدت با اطلاع از وضعیت موجود خود را آماده برپایی جشن پیروزی میکنند.

اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان آوای رودکوف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان آوای رودکوف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.Source link
به نقل از:

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.